Za nami PAFI

Po raz pierwszy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie odbyły się warsztaty teatralne przeprowadzone w ramach I Polsko-Angielskiego Festiwalu Interpretacji. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego (m.in. Szczecinek, Chojna, Trzebiatów, Goleniów, Drawsko Pomorskie i Szczecin) pracowali w sześciu grupach warsztatowych prowadzonych przez Janusza Janiszewskiego (Klub „13 Muz”) i nauczycieli I LO w Szczecinie przygotowując własne etiudy teatralne na podstawie tekstów poetyckich autorów polskich tłumaczonych na język angielski i autorów anglojęzycznych tłumaczonych na język polski. Celem warsztatów było przygotowanie uczniów do konkursu interpretacji (czas: 31 marca 2020 roku o godz. 10.00, miejsce:  Klub „13 Muz”). Jurorzy wyłonią najlepszych interpretatorów, którzy 18 kwietnia w Klubie „13 Muz” będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w ramach Koncertu Laureatów (wystąpią w nim również uczniowie klas teatralnych I LO).

Organizatorzy: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego
Partner: Klub „13 Muz”
Patronat: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Stowarzyszenie Port Szczecin
Podziękowania dla Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie za sfinansowanie poczęstunku dla młodzieży i ich nauczycieli biorących udział w warsztatach i konkursie.