Aktualności


Uwaga łącznicy z biblioteką!📚
Zapraszamy wszystkich łączników na spotkanie w czytelni 26 września o 10.30 (długa przerwa). Będziemy rozmawiać o zadaniach na bieżący rok szkolny. Obecność przynajmniej jednego przedstawiciela każdej klasy obowiązkowa!

Łącznicy klas pierwszych powinni stawić się w komplecie.


Zakończyło się doroczne Święto Książki w I LO.

Było jak co roku głośne czytanie fragmentów ulubionych książek („5 minut dla książki”). Posłuchaliśmy bardzo różnorodnej literatury: od J. K. Rowling i A. Sapkowskiego poprzez O. Tokarczuk, B. Prusa, J. Austen, po wspomnienia z obozów koncentracyjnych i twórczość własną. Po raz pierwszy czytałyśmy też dzieciom – w poniedziałek 5 czerwca gościli u nas uczniowie z klas zerowych szkoły muzycznej. Zabawa w „Lokomotywę” J. Tuwima i czytanie bajek, a także udział w bookcrossingu (każde dziecko wyszło z książką) sprawiły, ze mamy murowanych kandydatów do udziału w Święcie Książki za rok. Dzieciaki stały się fanami naszej biblioteki, a najbardziej podobała im się antresola!

Najfajniejszą zakładkę bookcrossingową zaprojektował Mateusz Daniel z IIc, ciekawe sleeve face’y nadesłały Alicja Wcisłek z Ia oraz Agata Jurkiewicz i Agnieszka Filar z Ie. W konkursie „Jestem fanem literatury fantasy” najwięcej punktów zdobyła Jagoda Wasiulewska z Ib (niestety tylko 15/42 pkt.). Niektórzy przebrali się za postacie z ulubionych książek (IIg uhonorowała S. Wyspiańskiego i jego „Wesele”).

Jak zawsze najwięcej dyskusji wzbudziły prace literackie nadesłane na konkurs „To się powinno zakończyć inaczej!”, czyli napisanie na nowo ostatniej strony ulubionego utworu. Trzy pierwsze miejsca zajęli: I – ex-aeqo Adrian Pietruszewski z IIg (poprawił A. Sapkowskiego) i Sandra Nowaczyk z Ih (odważna wersja Czerwonego Kapturka), II – Weronika Wojtasik z Ib („Harry Potter”), III – Klaudia Stępień z Ig (bardziej optymistyczne zakończenie „Stowarzyszenia Umarłych Poetów”).

Zwieńczeniem Święta Książki było spotkanie ze szczecińską pisarką Sylwią Trojanowską, autorką m.in. „Sztuki latania” i „Blisko chmur” (zachęcamy do wypożyczenia z naszej biblioteki). Ciekawie mówiła o swoich pierwszych próbach literackich, cyklu powstawania książki, zbieraniu materiałów i… natchnieniu.Święto Książki – ważne ogłoszenie!

Zapraszamy wszystkich, którzy wpisali się na nasze listy jako uczestnicy konkursów bibliotecznych z okazji Święta Książki w dn. 5-9 czerwca, na krótkie zabranie do czytelni w środę na długiej przerwie.


JUŻ TYLKO TRZY TYGODNIE DO ŚWIĘTA KSIĄŻKI!!!

Uzupełniamy informacje nt. Święta Książki 2017:

  1. Konkurs literacki „To powinno się skończyć inaczej!” oraz wszystkie inne (zakładki, sleeve face, memy) – na prace czekamy do 1 czerwca.
  2. Konkurs na znajomość literatury fantasy – prosimy wszystkich chętnych do biblioteki w środę 17 maja na długiej przerwie.
  3. 6 czerwca odbędzie się spotkanie ze szczecińskimi młodymi pisarkami: Dianą Rose (absolwentka I LO!) i Sylwią Trojanowską. Warto wcześniej sięgnąć po ich książki (niektóre dostępne w naszej bibliotece).

NIEUSTANNIE czekamy na bookcrossingowe książki z Waszych domowych biblioteczek


W 140. rocznicę urodzin Bolesława Leśmiana zachęcamy do czytania jego wierszy mniej znanych CZYTAJ DALEJ


Czytać, czy nie czytać? (Leśmiana) CZYTAJ DALEJ


Dziejbiarz Leśmian CZYTAJ DALEJ


Wszystkie kobiety Leśmiana CZYTAJ DALEJ