Aktualności

Kochani Czytelnicy I LO! 📖📚📔📒
We współpracy z Instytutem Książki biblioteka organizuje już po raz drugi akcję „Upoluj swoją książkę”. Pobierzcie kod z załączonego plakatu, a przez cały listopad będziecie mieli za darmo do 12 nowych, atrakcyjnych książek! Polecamy je Wam na jesienne wieczory, bo nie tylko lekturą obowiązkową człowiek żyje 🙂
Wasze bibliotekarki
PROPOZYCJE BIBLIOTEKI NA JESIEŃ 2020:
1. Młodzież czyta Olgę Tokarczuk 📔
➡️ W listopadzie zapraszamy do czytania tekstów Olgi Tokarczuk. Pierwsi chętni z klas: 2 ep, 2 fp, 2g i 3a, wybrali „Moment niedźwiedzia”, „Opowiadania bizarne” i „Podróż ludzi księgi”. Na kolejne zgłoszenia czekamy do 16 października.
2. 5 minut dla książki ⏰📚
➡️ Z pomocą łączników z biblioteką i w porozumieniu z wychowawcami proponujemy pierwsze 5 minut każdej godziny wychowawczej poświęcić czytaniu: łącznicy, a następnie inni chętni uczniowie prezentują ciekawą książkę, zapraszając do wypożyczenia jej w naszej bibliotece.
3. Zrecenzuj książkę 📕🖌
➡️ Zachęcamy do pisania krótkich recenzji przeczytanych książek. Coś Cię wciągnęło, dało do myślenia – poleć innym! Prześlij tekst w Wordzie na adres: biblioteka@lo1.szczecin.pl. Recenzje zamieścimy na stronie szkoły.
4. „Co ja czytam” – konkurs ogólnopolski 📘🎊
➡️ Do 13 listopada w grupach 3-5-osobowych można zgłaszać do biblioteki prace promujące czytanie (np. zdjęcie z książką, filmik). Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.
5. „Upoluj swoją książkę” ‼️
➡️ W dniach 2-30 listopada br. odbędzie się kolejna edycja akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę”, dzięki której uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli bezpłatnie przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Zgłosiłyśmy I LO do udziału! W ramach akcji do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona przez miesiąc mamy darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

NIEUSTANNIE czekamy na bookcrossingowe książki z Waszych domowych biblioteczek


W 140. rocznicę urodzin Bolesława Leśmiana zachęcamy do czytania jego wierszy mniej znanych CZYTAJ DALEJ


Czytać, czy nie czytać? (Leśmiana) CZYTAJ DALEJ


Dziejbiarz Leśmian CZYTAJ DALEJ


Wszystkie kobiety Leśmiana CZYTAJ DALEJ