Mobility Erasmus Plus Hiszpania

MOBILITY ERASMUS PLUS – CARTAGENA (HISZPANIA)
W DNIACH  02 – 07 MAJA 2022 C15 Projekt KA 229 „Sui palchi di scuola”  2019-1-ITO2-KA229-062311_5

Podczas tego meetingu uczestnicy z 5 europejskich liceów zostali przyjęci przez Liceum IES Jimenez de la Espada w Cartagenie, które powitało uczestników w budynku szkoły. Przemawiał Dyrektor  Alvaro Jacobo oraz Koordynator projektu, a młodzież przedstawiła prezentację dotyczącą kultury, historii i geografii regionu. Następnie oprowadzono przybyłych po historycznej oraz współczesnej części Cartageny. Zobaczyliśmy Teatr Rzymski oraz muzeum archeologiczne.

Podczas wszystkich dni pobytu w Cartagenie odbywały się warsztaty teatralne dla uczniów z Alessandro Fiorella (reżyser) przygotowujące do spektaklu finalnego. W sali gimnastycznej cartageńskiego liceum odbył się kurs Flamenco. Młodzież szybko nauczyła się podstawowych kroków i ruchów tego tańca, które wykorzystała na scenie. W tym czasie kadra zajmowała się dokumentacją oraz tematami związanymi z kontynuowaniem projektu.

Końcowe widowisko teatralne w wykonaniu młodzieży miało miejsce w teatrze Apollo „El Algar” ostatniego dnia pobytu. Następnie udaliśmy się na wybrzeże Murcji, widzieliśmy Park Przyrodniczy Calbianque i Manga del Mar Menor oraz miasto  Cabo de Palos.