Szkolna Gra Miejska za nami

OKIEM ORGANIZATORÓW I JEDYNKOWYCH GRACZY.
Za nami kolejna edycja, już czwarta, Szkolnej Szczecińskiej Gry Miejskiej. Po raz kolejny uczniowie klas pierwszych wyruszyli „w miasto”, by wykonać zadania, związane z historią I LO, patronką – Marią Skłodowską-Curie oraz pierwszą Panią Dyrektor – Janiną Szczerską.
Po odprawie w Auli I LO, wraz ze swymi opiekunami i kapitanami, zawodnicy uzbrojeni w mapki miasta ścigali się ze sobą i z czasem. Zadania wykonano, pogoda dopisała, lista miejsc zajętych przez poszczególne grupy opublikowana – teraz czekamy na nagrody dla zwycięzców.
To wydarzenie nastąpi 10 listopada, w dzień ślubowania Pierwszaków.
A oto kilka komentarzy uczniów biorących udział w tym wydarzeniu:
było super, w życiu się tyle nie nachodziłem (Kacper),
można było trochę poznać miasto, a ja jestem spoza Szczecina (Kaśka),
• fajne zadania, tylko punkty trochę odległe jeden od drugiego (Joanna),
• ciekawy pomysł na poznanie historii miasta i szkoły (Dominika),
• najfajniejsi byli „przebierańcy”, okazało się, że to byli uczniowie ze starszych klas (Krzysztof),
• nie wszędzie było łatwo, w urzędzie to nas tak potraktowali… baliśmy się odezwać, jeszcze by nas aresztowali (Michał)