Zwiedzamy wyspę Uznam

Klasy 2 b i 1 f, podczas wspólnego wyjazdu miały okazję poznać wyspę Uznam. Warsztaty zaczęły się od zwiedzenia dwóch zamków. Pierwszym z nich była renesansowa twierdza w Stolpe, natomiast drugim Wasserschloss Mellenthin. Następnie,  klasy poznały historię wiatraka Pudagla. Po skończeniu oglądania zabytków, udały się do największej w Europie motylarni, która była główną atrakcją wyjazdu. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po całej hali obiektu i oglądać wiele ciekawych gatunków motyli, jak i również mieli możliwość oglądania proces wylęgania się tychże owadów. Dla większości z uczniów był to najciekawszy aspekt wycieczki. Kolejną atrakcją było odwiedzenie parku miniatur Guliwera oraz papugarni – gdzie można było karmić, dotykać oraz bawić się ze zwierzętami. Na sam koniec, klasy udały się na jarmark świąteczny, gdzie można było poczuć już klimat zbliżających się świąt.