Relacja z INTERNATIONAL SUMMERSCHOOL

W dniach 03.09.- 07.09.2018 grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w dwunastej edycji INTERNATIONAL SUMMERSCHOOL, odbywającej się w szkole parnerskiej I LO – Gymnasium Carolinum Neustrelitz w Niemczech.
Uczestnicy projektu brali udział w wykładach i seminariach dotyczących zagadnień związanych z historią oraz aktualnych problemów społecznych, etycznych, ochrony środowiska, kreatywności i samorealizacji. W programie tegorocznej edycji odbyły się dwie wycieczki: do Parku Narodowego Müritz oraz do Centrum Energii Odnawialnej LEEA. Podczas obu wyjazdów towarzyszyli nam uczniowie ze Støvring Gymnasium w Danii. Projekt zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów Międzynarodowej Szkoły Letniej oraz impreza muzyczna „Carocktikum”, w czasie której na scenie występowały zespoły młodzieżowe oraz odbyła się dyskoteka. W ostatnim dniu pobytu mogliśmy uczestniczyć w dorocznym święcie szkoły Gymnasium Carolinum. Poza częścią oficjalną młodzież spędzała czas ze swoimi gospodarzami i ich rodzinami, było więc wiele okazji do poszerzenia wiedzy na temat zwyczajów, kultury i życia codziennego sąsiedniego kraju oraz doskonalenia umiejętności językowych (opis – Jolanta Leśnik – nauczyciel j.niemieckiego).