Rozpoczynamy MAM PUM

Uczniowie I LO, po raz dziesiąty wzięli udział w jubileuszowej edycji Mam PUM czyli Młodzieżowej Akademii Medycznej. 14 uczniów kl. 3e i 1 uczennica kl.1b wysłuchali inauguracyjnego wykładu dr hab. Andrzeja Ossowskiego pt. Wampir z Kamienia Pomorskiego. Pan doktor rozpoczął swój wykład od stwierdzenia, iż bardzo cieszy się z udziału uczniów I LO w projekcie, gdyż sam jest absolwentem ILO i nie byłby tym kim jest, gdyby nie I LO. Dr hab. Andrzej Ossowski pracuje na PUM-ie w najnowocześniejszym laboratorium genetycznym w Europie, zajmującym się badaniami genetycznymi szczątków ludzkich, poznawaniem ich tożsamości, odnajdowaniem żyjących krewnych. Do jego działań należy min. tworzenie Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmu. Na dzisiejszym wykładzie opowiedział historię obalenia hipotezy o odnalezionych przed laty szczątkach średniowiecznego wampira, które okazały się być szczątkami XVII wiecznej kobiety posądzonej o czary… Wszystko dzięki badaniom genetycznym i biomedycznym. Przez cały rok uczniowie będą uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach z najwybitniejszymi profesorami PUM.”