II Rozgrywki o Puchar ZKO

27 września br., na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie, odbyła impreza sportowa pn. „II Rozgrywki o Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty”, zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

W pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego, w dniach 23 – 30 września 2019 roku, obchodzony jest już po raz piąty Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywająca się w 2019 roku ma wyjątkowy charakter. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku. Aż w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej uczestników.
Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali wszyscy uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.
W ramach rozgrywek zostały rozegrane konkurencje takie jak: bieg przedszkolaków, piłka nożna, skok w dal, sztafeta 4 x 100 m oraz pchnięcie kulą.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w pchnięciu kulą – zespołowo – 🏆😊🥈💪
I miejsce Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie,
II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie,
XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.