Ciekawa lekcja historii

I Liceum było dziś gospodarzem konferencji pn. „Ravensbrück – historia kobiet niezłomnych”, w której uczestniczyli uczniowie z zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych.
➡ Wydarzenie związane było z 76. rocznicą wyzwolenia obozu Ravensbrück . Celem organizatorów (Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Fundacja Polskich Wartości) było upowszechnienie, wśród młodzieży z terenu naszego województwa, wiedzy historycznej o obozie. Podczas konferencji historię kobiet wywiezionych i dręczonych w KL Ravensbrück przedstawił Paweł Woźniak – prezes fundacji.
To również historia o Janinie Szczerskiej– nauczycielce, założycielce pierwszej w powojennym Szczecinie polskiej szkoły ponadgimnazjalnej (później I Liceum Ogólnokształcące).