Gratulujemy zwycięzcom

Dnia 3 czerwca 2022 w Auli I LO odbyła się uroczystość rozdania nagród dla laureatów XV edycji wojewódzkiego konkursu Szczecin i region w słowie i obrazie, organizowanego przez I LO.
Nagrodzono w nim następujące osoby:
W kategorii plastycznej przyznano trzy nagrody:
I m-ce: Alicja Gregorowicz, SP 37
II m-ce: Wiktoria Wasiak, Polsko-Amerykańskie Szkoły Prywatne
III m-ce: Aleksandra Falkiewicz, SP 37.
W kategorii fotograficznej nagrodzono:
I m-ce: Lena Śledziowska, Szkoły TS
II m-ce: Piotr Niemcewicz, SP 48
III m-ce: Paulina Szmidt, SP 8.
Oto osoby nagrodzone w kategorii literackiej:
I m-ce: Natalia Modła, SP 37
II m-ce: Aleksandra Jendryczka, SP 53
III m-ce: Karina Płotkowska, SP 37.
W bieżącym roku szkolnym odbyła się również V edycja konkursu chemiczno-fizycznego z elementami wiedzy o Marii Skłodowskiej Curie. Jego motto brzmiało: Trzeba mieć odwagę i wiarę w siebie. Hasło tegorocznej edycji to słowa wypowiedziane przez sławną noblistkę: Wierzę w to, że Nauka jest czymś bardzo pięknym… .
W konkursie wyłoniono następujących laureatów. Oto oni:
I miejsce: Weronika Pawelec, SP 65 w Szczecinie,
(nauczyciele: Elżbieta Kościńska, Łukasz Burda)
II miejsce: Maria Wojtasik Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoniego,
(nauczyciele: Małgorzata Łyszczek, Agnieszka Sadzikowska)
III miejsce: Maksymilian Mackiewicz, Katolicka SP im. Świętej Rodziny, (nauczyciel: Jolanta Stasiak).
Cieszyć może tak liczna grupa uzdolnionych uczniów. Warto przy tym pamiętać, że zdolny uczeń potrzebuje do osiągania sukcesów inspirującego go nauczyciela. Takimi na pewno są opiekunowie nagrodzonych dzisiaj osób. Oba konkursy od początku objęte były honorowym patronatem Prezydenta Miasta Szczecin, Piotra Krzystka oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Korzystamy również ze wsparcia Rady Rodziców, za co wszystkim fundatorom bardzo dziękujemy.Mamy nadzieję, że spotkamy się z kolejnymi laureatami za rok. Do zobaczenia!