Udział w projekcie 16. INTERNATIONAL SUMMERSCHOOL

W dniach 29.08.- 01.09.2022 czworo uczniów naszej szkoły pod opieką Jolanty Leśnik uczestniczyło w szesnastej już edycji INTERNATIONAL SUMMERSCHOOL, odbywającej się w szkole partnerskiej I LO – Gymnasium Carolinum Neustrelitz w Niemczech.
W tym interdyscyplinarnym przedsięwzięciu pod hasłem „Człowiek i przyroda” uczniowie ostatniej klasy uczestniczą w wykładach i seminariach dotyczących zagadnień związanych z historią oraz aktualnych problemów społecznych, etycznych, ochrony środowiska, kreatywności i samorealizacji. Jak co roku odbyła się również wycieczka do Parku Narodowego Müritz, w której towarzyszyli nam uczniowie z Jessheim videregående skole w Norwegii. Projekt zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów Międzynarodowej Szkoły Letniej oraz impreza muzyczna „Carocktikum”, w czasie której na scenie występowały zespoły młodzieżowe. Poza częścią oficjalną młodzież spędzała czas ze swoimi gospodarzami i ich rodzinami, było więc wiele okazji do poszerzenia wiedzy na temat zwyczajów, kultury i życia codziennego sąsiedniego kraju oraz doskonalenia umiejętności językowych.