Szkolne Święto Książki

W dniach 5-7 czerwca obchodziliśmy w I LO doroczne Święto Książki.
Do tradycji należy Aleja Wolnych Książek, czyli bookcrossing na korytarzu I piętra.
Pierwszego dnia o godz. 11 gościliśmy w czytelni p. Monikę Szymanik, właścicielkę kawiarni literackiej Kamienica w Lesie przy ul. Pocztowej, fotografkę i pisarkę, która opowiadała o pięknie szczecińskich secesyjnych kamienic i obdarowała naszą bibliotekę albumami swojego autorstwa.
Drugiego dnia uczniowie klas 3d, 1d i 1a czytali fragmenty swoich ulubionych książek w ramach akcji „5 minut dla książki”. Był „Portret Doriana Graya”, Lovecraft, „Nieśmiertelny”, „Złodziejka książek”, „Geek girls” i… „Lalka” (!). Autorzy prac literackich i plastycznych odebrali nagrody za udział w Święcie Książki.
Trzeciego dnia o 11 podejmowaliśmy w auli szczecińskiego pisarza Marka Stelara, autora poczytnych kryminałów, który 3 czerwca podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Kryminału odebrał Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść „Krzywda”. Po serdecznych gratulacjach tak prestiżowego wyróżnienia rozmawialiśmy m.in. o pisaniu, o tym, skąd się biorą pomysły na fabułę i jakich innych pisarzy lubi czytać. Spotkanie zakończyły występy uczniów klas Ih, 2d
i 3d w scenkach swojego autorstwa oraz 3d we fragmentach „Trojanek” Eurypidesa po włosku.