Młodzież z Gymnasium Carolinum z wizytą w I LO

W dniach 8.-11.10.2024 r. gościliśmy w naszej szkole 16-osobową grupę uczniów i  opiekunów ze szkoły partnerskiej Gymnasium Carolinum w Neustrelitz. Podczas czterodniowego spotkania realizowaliśmy projekt „Zielony Szczecin”. Młodzież polsko-niemiecka utrwalała na zdjęciach zielone zakątki naszego miasta, nierozerwalnie związane z jego historią. Efektem wspólnej pracy są prezentacje multimedialne przygotowane przez grupy projektowe. Zajęcia z nauk przyrodniczych i ścisłych w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej (TOEE) w Zalesiu koło Trzebieży zakończyły się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Duże wrażenie wywarł na wszystkich uczestnikach pobyt w Edukatorium Fabryki Wody, w którym odbyliśmy niezwykłą podróż poprzez kosmos, historię ludzkości oraz do głębin mórz i oceanów.

Na koniec projektu młodzież posadziła na terenie szkoły krokusy, które będą przypominać
o wspólnym spotkaniu. Dzięki zamieszkaniu u rodzin w domach możliwe były bliższe kontakty
z gospodarzami i nawiązanie lub pogłębienie przyjaźni. Trudno było się rozstać i już czekamy na kolejną wizytę w Neustrelitz.
Spotkanie zostało dofinansowane ze środków PNWM Euroregionu Pomerania.