Powtórka z Radiem Szczecin

Drodzy Uczniowie!

„Matura zbliża się wielkimi krokami, a początek kwietnia to najwyższy czas by nadrobić szkolne zaległości! Mamy dla Was korepetycje w pigułce. Nim zakwitną kasztany, specjalnie dla Was jeszcze raz przeczytamy najważniejsze lektury, omówimy je i odpowiemy na nurtujące pytania.

Ten rok szkolny jest inny niż wszystkie, ale przez to i twórczy, bo wyzwala nasze myślenie o literaturze i o sobie nawzajem w trochę innym wymiarze. Rzeczywistość nakazuje Wam zapoznać się, zrozumieć i przeżyć dziesięć lektur obowiązkowych z podstawy programowej. Kilku z nich w systemie stacjonarnym nie zdążyliście omówić, a zostały ujęte w kanonie lektur do matury.

Wraz ekspertami w niebanalny sposób przybliżymy autorów i książki, które musicie znać. Podpowiemy, co powinniście wiedzieć i co przyda się Wam na egzaminie!

„Radiobelfer, czyli lektury do matury” w Radiu Szczecin od poniedziałku do piątku przed godziną 20.00. Wraz z ekspertami zaprasza Konrad Wojtyła. „