Drodzy Czytelnicy

Drodzy Czytelnicy!
Na jesienne smutki i chandry najlepsza jest dobra książka! Zachęcamy do wypożyczania nie tylko lektur obowiązkowych, ale i tych pozycji, które Was odstresują i oderwą od rzeczywistości. Ostatnio kupiłyśmy m.in.:
1. Delia McCabe „Nakarm swój mózg” – smakowicie ilustrowana książka o tym, co jeść, by poprawić funkcjonowanie swojego mózgu. Ponad 100 prostych przepisów!
2. Ewa Woydyłło „Dobra pamięć, zła pamięć” – o tym, jak panować nad wspomnieniami, jak wpływają one na naszą współczesność, jak „przetrawić” złe wspomnienia, a wszystko napisane przystępnie przez znaną psycholożkę.
3. Justin Bariso „Inteligencja emocjonalna w działaniu” – podobno inteligencja emocjonalna jest ważniejsza dla naszego społecznego funkcjonowania niż ta tradycyjna, mierzona IQ. A jak ją zastosować w praktyce?
4. Łukasz Lamża „Światy równoległe” – czyli m.in. o płaskoziemcach, antyszczepionkowcach etc. Naukowa próba wyjaśnienia jasnym stylem fenomenu niewiary w fakty naukowe.
5. Caroline Criado-Perez „Niewidzialne kobiety” – czyli dlaczego żyjemy w świecie skrojonym pod mężczyzn? Przykłady niezauważania kobiet od problemu liczby toalet do kwestii bezpieczeństwa w samochodach i ochrony zdrowia. Odkrywcza lektura!
6. Bernard Minier „Dolina” – trzymający w napięciu thriller dziejący się w odizolowanej od świata dolinie we francuskich Pirenejach. Wstrząsające zakończenie!
7. „Opowieści niesamowite” – jeśli ktoś lubi fantasy, historie tajemnicze i nie z tego świata, będzie zachwycony. Gotyckie opowieści grozy z literatury niemieckiej.
8. David Mairowitz „Kafka” – komiks-biografia słynnego pisarza. Pozycja jak na komiks wielce ambitna!
9. Witold Bereś „Szramy” – wstrząsający reportaż o opiece psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą. W tle problemy z depresją, tożsamością płciową i młodzieńczymi emocjami.
10. Jo Nesbo „Królestwo” – najnowszy kryminał poczytnego norweskiego autora.
‼️Planujemy też kupno najnowszej książki Olgi Tokarczuk „Czuły narrator” i innych, w miarę napływu środków.
🙂Czekamy jak zwykle na Wasze propozycje, możecie pisać na adres: biblioteka@lo1.szczecin.pl.
Pamiętajcie, żeby na naszej stronie bibliotecznej sprawdzić, czy upatrzona przez Was książka nie jest aktualnie wypożyczona.Pozdrawiamy i życzymy zdrowia – wasze bibliotekarki.