Nietypowa lekcja historii

Siedemnastego czerwca, tuż przed końcem roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w nietypowej – bo filmowej – lekcji historii w ramach SeFF MINI,’21 Festiwalu Multimedialnego. Było to spotkanie dla młodzieży licealnej z udziałem szczecińskiej dziennikarki i reżyserki filmowej Małgorzaty Frymus połączone z projekcją filmu o tematyce historycznej i społecznej z zakresu polskiej kinematografii i krótką prelekcją. W trakcie czerwcowego spotkania pogłębialiśmy umiejętności krytycznego myślenia, formułowania sądów i argumentacji, oglądając “Propagandę PRL w Polskiej Kronice Filmowej”.  Do rocznic, jubileuszy i wydarzeń historycznych odwoływaliśmy się w twórczy sposób. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie OFFicyna dzięki hojności Mecenasów – Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Gminy Miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Projekt współfinansowany z budżetów Gminy Miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego.