Międzyszkolny projekt

W ramach lekcji religii grupa uczniów z kl. 3ep i 3ap Nikola, Nadia, Magda, Olek, Michał i Mikołaj podjęła się uczestnictwa w krajowym projekcie międzyszkolnym „Wierzymy w jednego Boga. Chrześcijaństwo a inne religie monoteistyczne”.
Współpracujemy z dwiema szkołami: IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach i z Zespołem Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.
Głównym celem projektu jest rozwijanie zrozumienia i szacunku do każdego człowieka i uznania jego prawa do własnego poszukiwania prawdy.  Będziemy poznawać najważniejsze i najciekawsze aspekty religii monoteistycznych w świetle współczesnej kultury i powszechnie uznawanych wartości. Będzie to nie tylko okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat innych religii monoteistycznych, ale i okazja do poznania nowych koleżanek i kolegów oraz do pogłębienia naszych umiejętności informatycznych. Za nami już pierwsze spotkanie online.
Trzymajcie za nas kciuki!