Erasmus+

W dniach 2-7.05.2022r. w Cartagenie, w Hiszpanii odbyło się spotkanie 5 partnerskich liceów. Młodzież uczestniczyła w projekcie międzynarodowym Erasmus+ „Sui palchi di scuola” wraz
z grupą grecką, hiszpańską oraz dwiema grupami z Włoch.
W tym niesamowitym czasie 6 osób z klasy 3dp miało możliwość poznania różnorodnej kultury, czy zwyczajów, ale także ciekawych ludzi, z którymi zawali bliskie znajomości. Cartagena to piękne miasto, które na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów.Głównym celem projektu było stworzenie sztuki teatralnej w języku włoskim oraz hiszpańskim pod okiem włoskiego reżysera Alessandro Fiorelli. Młodzież miała także okazję nauczyć się hiszpańskiego tańca flamenco. Piątego dnia wyjazdu uczniowie zagrali na scenie Teatro Circo Apolo w mieście El Algar. Poruszany temat był bardzo ważny i aktualny- dotyczył on uchodzców.Po udanym spektaklu wszyscy udali się na pobliską plażę, żeby odpocząć po wymagającym tygodniu, temperatura bardzo sprzyjała.Ten wyjazd dał młodzieży dużo nowych doświadczeń i na pewno wspaniale będą go wspominać.
Cały spektakl można zobaczyć klikając w link ->https://fb.me/e/2pCIbKGmT
Ada Kłos- uczestniczka projektu.