Konkurs chemiczno-fizyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych

„My wszyscy z niej”…
to hasło tegorocznych obchodów 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie w I Liceum Ogólnokształcącym
w Szczecinie.

W związku z powyższym zapraszamy do wzięcia udziału w I edycji

Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Konsul Honorowy Francji w Szczecinie

Konkurs przeznaczony jest dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego. Zawiera pytania z zakresu chemii, fizyki a także życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o życiu, działalności, osiągnięciach naukowych wielkiej polskiej uczonej i ich współczesnym wykorzystaniu. Ma on także za zadanie podnoszenie poziomu nauczania przedmiotów przyrodniczych, pogłębianie zainteresowania naukami ścisłymi oraz ułatwienie uczniom wyboru szkoły średniej.

Regulamin konkursu POBIERZ

Karta zgłoszenia uczestników POBIERZ