Konkurs chemiczno-fizyczny za nami… Podsumowanie i wyniki

My wszyscy z Niej….
to hasło tegorocznych obchodów 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. W związku z powyższym 11 kwietnia 2017 r. odbyła się I edycja KONKURSU CHEMICZNO-FIZYCZNEGO Z ELEMENTAMI WIEDZY O MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH.
Patronat nad nim objęli: Prezydent Miasta Szczecin, Kuratorium w Szczecinie, konsul honorowy Francji. Zgłoszenia przysłało 13 gimnazjów, a udział wzięło 35 uczniów. Po pierwszym etapie, który zawierał pytania zamknięte z chemii, fizyki i wiedzy o życiu i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie, wyłoniono 11 finalistów, którzy zmagali się następnie z otwartymi pytaniami i uzasadnieniem hasła tegorocznego konkursu. W przerwie, oczekując na wyniki pierwszego etapu gimnazjaliści i ich opiekunowie mieli możliwość zapoznania się z wystawą materiałów o naszej patronce, zorganizowaną w czytelni szkolnej, oraz historią naszej szkoły. Po drugim etapie i zsumowaniu punktacji wyłoniono troje laureatów. Są to: Alicja Głogowska z gimnazjum nr 29 w Szczecinie (nauczyciel -pani Hanna Górska), Weronika Torzyńska z gimnazjum nr 16 w Szczecinie (nauczyciel- pan Robert Świerczyński), Kornel Howil z gimnazjum w Gryfinie (nauczyciel-pani Lila Howil- Kluze). W czasie trwania konkursu kibicowały im i wspierały duchowo dwie postacie Marii, w które wcieliły się uczennice naszej szkoły Natalia i Daria z klasy IIB, które dodały lekkości i uroku naszemu konkursowi i z pewnością zachęciły gimnazjalistów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.
Tekst: Izabela Kielska – organizator konkursu.
WYNIKI KONKURSU POBIERZ