Turniej Debat Historycznych IPN

Drużyna naszej szkoły brała udział w Turnieju  Debat Historycznych IPN w Szczecinie. Razem z 7 innymi szkołami ze Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego (m.in. II LO, VI LO, Technikum Elektryczno – Energetyczne).

Naszą turniejową czwórkę tworzą: Zosia Kuźma (kl. 1D), Kamil Kornacki (kl.1G), Noe Woźny (kl.1C) oraz Wiktor Figurski (kl. 2D). Przygotowanie drużyny i opiekun: pani Ewa Smoleńska.

W ciągu dwóch dni turniejowych zmagań uczniowie, w systemie debaty oksfordzkiej, próbowali bronić lub podważać  trudne tezy:

1. Zamach majowy Józefa Piłsudskiego korzystnie wpłynął na rozwój II Rzeczpospolitej.
  2. PSL Mikołajczykowskie było istotnym czynnikiem utrudniającym proces przejmowania władzy przez komunistów.
  3. Polska była największym przegranym II wojny światowej.
  4. List biskupów polskich do niemieckich w 1965 r. był przedwczesnym wyciągnięciem ręki do Niemców.

Nasza drużyna dostała się do półfinałów i ostatecznie zajęła III miejsce. GRATULACJE!