Patriotyczna Majówka

Grupa 14-stu uczniów z naszej szkoły, na specjalne zaproszenie, wzięła udział w Majówce, zorganizowanej przez Organizacje Kombatanckie i Osób Represjonowanych oraz Stowarzyszenie „Konie i Natura”, z okazji święta Konstytucji 3-go Maja i 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
W części oficjalnej wysłuchaliśmy m.in. wykładu politologa dr Piotra Chrobaka na temat roli konstytucji w życiu obywateli oraz koncertu zespołu „Szczecinianie”.
Uczennica klasy I A Aleksandra Malisz razem z przedstawicielem kombatantów i wiceprezydentem miasta Szczecin Krzysztofem Soską, posadziła Dąb – pomnik, upamiętniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Zosia Kuźma, z klasy I D, zaśpiewała patriotyczną piosenkę „Uwięziony ptak”, zadedykowaną wszystkim kombatantom.
Spotkanie zakończyło się licznymi konkursami i wspólną ponadpokoleniową biesiadą. Opiekun – p. Ewa Smoleńska.