Kaziuki Wileńskie

Kaziuki Wileńskie to obchodzone w Wilnie od ponad 400 lat święto Kazimierza Królewicza. Od 30 lat Kaziuki obchodzone są w Szczecinie. Organizuje je w ramach Tygodnia Kresowego Stowarzyszenie Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej i Polesia „Świteź”. I LO od wielu lat wspiera artystycznie „Kaziukowe Święto”.
W piątkowy wieczór (1 marca) w Klubie 13 Muz grupa teatralna uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zaprezentowała na scenie życie Emilii Plater, bohaterki Powstania Listopadowego, zaś Koncert pieśni kresowych wykonał Chóru Akademii Morskiej. Reżyseria, przygotowanie scenariusza i opieka nad uczniami: Ewa Smoleńska, nauczycielka historii oraz Anna Kondracka-Zielińska, nauczycielka języka polskiego.