Szczecin – to WY

Po miesiącach rozłąki uczniowie i nauczyciele spotykali się w szkolnych murach. To doskonały moment na start kolejnej odsłony kampanii Szczecin to Wy, która tym razem skupiona jest na oświacie.
W kilku placówkach nagrane zostały spotkania uczniów i nauczycieli, a także ratownika medycznego i prezydenta Piotra Krzystka. Rozmowy prowadzone były o wpływie pandemii na przyszłość społeczności szkolnej, ale także życia codziennego. Była to okazja do wysłuchania historii, poznania punkt widzenia różnych osób. Dzięki wymianie doświadczeń i różnym perspektywom łatwiej będzie wypracować dobre rozwiązania na przyszłość i zastanowić się nad kierunkiem zmian. Okazało się, że uczniowie mają mnóstwo przemyśleń i pomysłów na funkcjonowanie w przyszłości. Nauczyciele także znaleźli platformę wymiany doświadczeń i poglądów. Po obu stronach pojawiło się mnóstwo obaw o codzienność, przyszłość, zdrowie. Wszystkie niewypowiedziane dotąd lęki znalazły swoje ujście w konfrontacji ze stojącymi naprzeciw osobami.
Z ramienia I LO w spotkaniu wzięła udział pani Agnieszka Milewska.