Sam na sam ze sztuką Rafała Olbińskiego

22.02.2022 uczniowie klasy 3fp wraz z wychowawcą udali się do Zamku Książąt Pomorskich na wystawę plakatów i malarstwa światowej sławy artysty, Rafała Olbińskiego.

Jego prace na całym świecie słyną z oryginalności zbudowanej na niepowtarzalnym kolorycie, niedopowiedzeniach, a także obecności symboli i kontekstów, które cieszą oczy nie tylko wytrawnych znawców sztuki.
Przy okazji uczniowie mogli wejść do baśniowej szafy z ilustracjami Jana Szancera, przyjrzeć się legendom Pomorza Zachodniego. Chętni poznali legendę o Sydonii von Bork, przeglądając przy tym arsenał średniowiecznej broni, czy narzędzi tortur.
Wyjście klasy 3fp było nie tylko intrygującym spotkaniem z historią i sztuką, lecz również dało możliwość praktycznego przećwiczenia jednego z elementów przyszłorocznej matury z języka polskiego.