Współpraca z Wydziałem Filologii Włoskiej US

31.03.2023 r. w auli I LO odbyła się lekcja języka włoskiego, przeprowadzona przez przedstawicieli Filologii Włoskiej US w Szczecinie p. Prof.Angelo Rella oraz Magdalenę Lange Henszke.
Tematem analizy dzieła Carla Collodiego był Pinocchio. Prezentacja bohaterów tego utworu, przybliżyła młodzieży klas z j.włoskiem naszego liceum oraz gościom z 11 Liceum i Prywatnego Liceum Florystycznego historię drewnianej kukiełki.Jak wiemy bohater tego utworu pokonuje liczne wyzwania, by w końcu zamienić się w chłopca.
Wykład w j. włoskim i polskim zakończył się quizem, wygranym przez uczniów klasy 2 d i 3a. Gratulacje🙂
Współpraca z US Wydziałem Filologii Włoskiej, została nawiązana 5 lat temu i jest owocnie kontynuowana. Wspólnie z młodzieżą I LO, realizowane są projekty dotyczące propagowania i poszerzania wiedzy na temat Włoch, kultury i j. włoskiego. Na dalszy etap współpracy, zaplanowano serię wykładów i warsztatów dla naszych uczniów.