II Konferencja naukowo-profilaktyczna

20 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczecinie odbyła się II Konferencja naukowo-profilaktyczna dla uczniów szkół ponadpodstawowych pod hasłem „Chcemy z Wami o tym rozmawiać…, czyli jak nie dać się depresji i budować poczucie własnej wartości”.
Jej organizatorami byli I LO i Szpital „Zdroje” w Szczecinie. Honorowymi patronami tego projektu byli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Celem konferencji było przeciwdziałanie zachowaniom i stanom niepożądanym wśród młodzieży. Uczniowie szczecińskich szkół mogli wysłuchać ciekawych wykładów, a jednocześnie uczestniczyć w grupach warsztatowych poświęconych budowaniu poczucia własnej wartości. To było niezwykle pożyteczne i potrzebne spotkanie młodych ludzi, którzy mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.