Współpraca ze szkołą partnerską

Konkurs na logo jubileuszu 20-lecia współpracy I LO i Gymnasium Carolinum” rozstrzygnięty!

W dniach 17. – 19.04.2024 r. 13-osobowa grupa uczniów naszego liceum wraz z opiekunami gościła w szkole partnerskiej w Niemczech. Celem wizyty było opracowanie wspólnego logo jubileuszu
20-lecia współpracy I LO w Szczecinie i Gymnasium Carolinum w Neustrelitz, a jego uczestnikami byli zwycięzcy konkursu na logo w obu szkołach. Motywem przewodnim i hasłem jubileuszu jest Spotkanie / Begegnung. Największe uznanie zdobyły prace Pauliny Balcerzak z kl. 1J oraz Amelii Wawrzonek z kl. 3B, jednak to projekt Pauliny ostatecznie został wybrany na oficjalne logo roku jubileuszowego, które zostanie zaprezentowane na rozpoczęciu obchodów we wrześniu 2024 r.
w Neustrelitz.

Podczas trzydniowego spotkania młodzież wykonywała również linoryty wybranych projektów oraz maski symbolizujące współpracę. Czekamy z niecierpliwością na rewizytę w naszej szkole w październiku.
Wyjazd został dofinansowany ze środków Rady Rodziców.