Święto Książki

BIBLIOTEKA SERDECZNIE DZIĘKUJE wszystkim uczestnikom Święta Książki, a więc:

👉 Pomocnikom przy bookcrossingu (za mięśnie do noszenia i głowę do logicznego ustawiania książek działami) (Maja Cajzner, Klara Tracz, Sofiia Kasatkina, Sofiia Musenko, Joanna Dudzic, Eliza Krawczyk i chłopcy noszący ławki),

👉 Rysującym plakaty i piszącym za pomysłowość (Hania Sarnowska, Hania Binkowska, Maria Szałek, Paulina Jefimowicz, Julia Grabarska, Antonina Weber, Malwina Gołos),

👉 Czytającym w czasie „5 minut dla książki” (Malwina Ziemak, Karolina Hałasa, Roksana Ratajczak, Antonina Weber, Klara Tracz, Hania Awiżeń),

👉 Piszącym uczennicom i absolwentkom (Ania Ptak – także za prowadzenie spotkania autorskiego, Marta Gielec).

Mamy nadzieję na spotkanie za rok! Wasze bibliotekarki

Dlaczego warto studiować?

Klasy 2a i 3f wzięły udział w prelekcji doktora Daniela Szostaka z Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej US, poświęconej znaczeniu geografii i wartości studiowania. Uczniowie dowiedzieli się, jak wiedza geograficzna pomaga lepiej rozumieć świat oraz jakie możliwości rozwoju daje zdobywanie wyższego wykształcenia. Spotkanie było ciekawym źródłem wiedzy i inspiracją do planowania przyszłości.

Wizyta w EcoGeneratorze

27 maja, klasa 1b była z wizytą w ecoGeneratorze. Na początku odbył się krótki wykład podczas którego poruszony został problem ilości wytwarzanych przez miasto odpadów oraz przypomniane zostały główne zasady ich segregacji. Następnie uczniowie zwiedzili budynek i zapoznali się z procesem obróbki pozostałości po spaleniu, procesem wytwarzania energii i oczyszczania spalin. Na koniec, nadarzyła się okazja poznania głównego mieszkańca ecoGeneratora – kota „Kabanosa”.

Gratulacje

Z radością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów odniesionym we wsparciu nauczycieli geografii. Nasza drużyna w składzie: Oliwia Zych (3G), Jakub Chudyk (3F), Bruno Jardzioch (3F), Jakub Wiącek (3L) zajęła IV miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Morskiej i Żeglarskiej organizowanego przez Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku, wiedzy i zaangażowania!

Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów – nie tylko na lądzie, ale i na morzu!