Wyjazd do Włoch i festiwal teatralny

Młodzież naszej szkoły wyjechała do Altamury we Włoszech na wymianę oraz festiwal teatralny. W trakcie wymiany odwiedzili Arbelobello, Materę i Bari, przebywając u rodzin poznawali tradycje i kuchnie włoską oraz uczyli się języka.

Festiwal okazał sie sukcesem, nasza szkoła po raz pierwszy zajęła pierwsze miejsce w kategorii International. Autorski spektakl Zuzi Cybulskiej, uczennicy naszej szkoły (klasa 4 do), przez nią również reżyserowany okazał się sukcesem.

Gratulacje

Z przyjemnością informujemy o sukcesie uczennic naszej szkoły w XXVII edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Sól Ziemi” organizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny. W części teoretycznej konkursu nasze uczennice zajęły wszystkie miejsca na podium: I miejsce – Aleksandra Dachtera (kl.3d), która awansowała z etapu regionalnego do finału ogólnopolskiego w Krakowie, II miejsce – Marta Sałabun (kl.3b), III miejsce – Martyna Maksymowicz (kl.3d)

Sukcesy odniosły również uczennice biorące udział w części projektowej konkursu – trzyosobowy zespół w składzie: Aleksandra Dachtera, Antonia Niedźwiedź oraz Martyna Kościelna (3d) zdobył II miejsce, natomiast Małgorzata Tomczyk (kl.3b) otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom oraz życzymy dalszych sukcesów! Opiekunowie: Agnieszka Kozłowska, Bartosz Olszewski

Konkurs – termin wręczenia nagród

UWAGA !!! Uroczyste wręczenie nagród w IX edycji konkursu:

„Konkurs chemiczno-fizyczny z elementami wiedzy o życiu i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie”

Odbędzie się

19 czerwca 2026 o godz. 11:00

w AULI im. J Trzeciaka (II piętro) I LO w Szczecinie

Laureatów oraz nauczycieli ich przygotowujących serdecznie zapraszamy:

I miejsce – Urszula Kieszkowska  SP 6 (nauczyciel – Bożena Mikłaszewicz) 

II miejsce – Maksymilian Duebel  SP 68 (nauczyciel – Maria Kowalak)

III miejsce – Jakub Skrzypiński SP 68 (nauczyciel – Maria Kowalak)

Informacja o Walnym Zgromadzeniu

Szanowni Państwo Absolwenci,

Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Szczecinie „JEDYNKA”

Uprzejmie zawiadamiamy, że dnia 16 czerwca 2026r.  (wtorek) o godz. 17.00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia.

Bardzo prosimy o punktualne przybycie na spotkanie, celem omówienia działalności Stowarzyszenia
i zatwierdzenia dokumentów prawnych.

Z wyrazami szacunku

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia

Piotr Winnicki –  Przewodniczący