Informacja

Uwaga! Zmiana terminu uroczystości wręczenia nagród w XIX edycji konkursu wojewódzkiego adresowanego do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych
pt. „Szczecin i region w słowie i obrazie”.

Informujemy, że z powodów technicznych, niezależnych od organizatorów, zmianie ulega termin uroczystości z 29 maja na 19 czerwca 2026. Godzina 11.00, Aula im. J. Trzeciaka
(II piętro), I LO w Szczecinie.

Przepraszamy za trudności, serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

Zapraszamy do udziału w konkursie

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat promujący ideę donacji transplantacji narządów pt.” Siebie daj…”
Konkurs skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych.
👉 Organizator: Stowarzyszenie „Słowiki 60 Jana Szyrockiego”, Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie”
👉 Współorganizator: I LO w Szczecinie
👉 Konkurs objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin, zasięg wojewódzki
👉 Cel konkursu: Upowszechnienie wiedzy o transplantologii, budowanie świadomości na temat dawstwa narządów oraz zachęcanie młodzieży do rozmów o ratowaniu życia.

Szczegóły – Regulamin i załączniki:


Numbers in the City

W środę, 11 marca grupa uczniów naszej szkoły wraz z uczniami z Niemiec wzięła udział w projekcie międzynarodowym NUMBERS IN THE CITY. Uczniowie rywalizowali w mieszanych grupach, rozwiązując zadania matematyczno – logiczne.

Projekt uwzględniał elementy gry miejskiej, a dodatkowym utrudnieniem była konieczność rozszyfrowania nazwy miejsca, do którego trzeba się było udać, żeby otrzymać kolejne zadanie. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili, spacer po mieście zakończyliśmy zdjęciem na Wałach Chrobrego, po czym grupa udała się do szkoły na wspólny posiłek. Po wręczeniu nagród jeszcze mały shopping i nasi goście odjechali do domu.

🙂 Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w tym przedsięwzięciu. Projekt dofinansowała PNWM – Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży.🙂

Pożegnanie Maturzystów 2026

24 kwietnia 2026 r. mury naszej szkoły opuszcza kolejne pokolenie absolwentów. To moment pełen emocji – radości z osiągniętego celu, ale i sentymentalnego pożegnania. 

Drodzy Absolwenci!
Przed Wami najważniejszy egzamin – matura. Życzymy Wam, abyście z wiarą w siebie szli przez świat, wykorzystując siłę i odwagę. Nie bójcie się marzyć i sięgać po to, co wydaje się nieosiągalne. Jak powiedział Paulo Coelho:  „Każdy koniec jest nowym początkiem”.

Dziękujemy Wam za te wspólnie spędzone lata, za Waszą energię i za to,
że byliście częścią tej szkoły. Pamiętajcie, że drzwi I Liceum są dla Was zawsze otwarte.
Życzymy Wam połamania piór na maturze i odwagi w realizacji planów!