Gratulacje!

Dwoje uczniów I LO zostało laureatami II i III miejsca w III Wojewódzkim Konkursie na Komiks „Superbohaterowie: Zwykli i Niezwykli”. Dziś odbyła się uroczysta Gala, podczas której uczennica Iga Kaliszer z kl. 2d oraz Bruno Ostiak z kl. 1e uzyskali tytuły laureatów.
Na konkurs wpłynęło 128 prac z 46 szkół naszego województwa. Dzięki licznym patronatom i partnerom konkursu uczniowie zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami. Organizacja konkursu: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Sportowego. Gratulacje dla wszystkich i do zobaczenia za rok!

Wycieczka w Góry Harz

W dniach 20–23 kwietnia uczniowie klas 2a i 2c uczestniczyli w wycieczce w Góry Harz.
Podczas wyjazdu zwiedziliśmy urokliwe miasta Quedlinburg i Wernigerode, gdzie podziwialiśmy zabytkową architekturę i poznaliśmy historię regionu. Wjechaliśmy również na Hexentanzplatz, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki.

Największym wyzwaniem było wejście na najwyższy szczyt Harzu – Brocken, które dostarczyło nam wielu wrażeń i satysfakcji. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Centrum Nauki Phaeno oraz Volkswagen Autostadt w Wolfsburgu.

Klasy pierwsze na sportowo!

23 kwietnia 2026 r. na terenie Parku Kasprowicza odbył się Bieg im. Marii Skłodowskiej-Curie o Puchar Dyrektora Szkoły. Jest to impreza sportowa dla uczniów klas pierwszych, która na stałe wpisana jest w działania szkoły. Oprócz promowania aktywności fizycznej, upamiętniamy też postać naszej patronki szkoły. 🏆 Puchar zdobyła klasa 1 d, która w klasyfikacji końcowej chłopców
i dziewcząt, uzyskała najwięcej punktów.

Spotkanie o ważnych sprawach dla młodych

W I Liceum odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone odpowiedzialności prawnej nieletnich
oraz prawom człowieka.

Na zaproszenie szkoły funkcjonariusz z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie przybliżył uczniom klas I i II, a także studentom Uniwersytetu Szczecińskiego, kluczowe zagadnienia związane z obowiązującym prawem. Podczas zajęć omówiono m.in.: ✔️ odpowiedzialność prawną nieletnich ✔️ przepisy Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich ✔️ prawa człowieka zawarte w Karcie Praw Podstawowych UE ✔️ zasady równego traktowania.

Szachowe rozgrywki

W XIII Liceum Ogólnokształcącym odbyły się 17 kwietnia br. XVIII Szachowe Mistrzostwa Szczecina Szkół Ponadpodstawowych.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kowalczyk (1b), Jan Waszkiewicz (3c) oraz Grzegorz Bąberski i Kacper Maziec (2d). Debiutując w tych rozgrywkach, drużyna naszego LO uplasowała się w połowie stawki. Opiekun p. Bartosz Bynowski.