Spotkanie autorskie „Ocalić od zapomnienia”

W dniu 10 listopada uczniowie i koordynatorzy projektu „Upamiętnić ludzi – Młodzież tworzy przyszłość” wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym w auli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wolin. Wydarzenie dotyczyło państwa Romany i Krzysztofa Wilkowskich, bohaterów książki „Ocalić od zapomnienia”, która uwieńczyła pracę nad projektem I LO ze szkołą partnerską Gymnasium Carolinum w Neustrelitz. W trakcie spotkania koordynatorzy projektu zapoznali młodzież szkół wolińskich i przybyłych gości z celami, przebiegiem i efektami pracy nad projektem, zaprezentowali film o projekcie i wystawę „Upamiętnić ludzi”, przygotowaną na jego uroczyste zakończenie w Muzeum Regionalnym w Wolinie, w dniu 31 maja 2022. Następnie członkowie rodziny Wilkowskich przybliżyli niezwykłe przeżycia wojenne i powojenne swoich rodziców ilustrowane archiwalnymi zdjęciami. Po zakończeniu spotkania jego uczestnicy udali się pod Kolegiatę św. Mikołaja w Wolinie, gdzie w obecności Pani Burmistrz Ewy Grzybowskiej odsłonięto tablicę pamiątkową oraz zasadzono cis pamięci ku czci Romany i Krzysztofa Wilkowskich.

Udział w spotkaniu naszej delegacji, oraz film, jaki powstanie z tego wydarzenia, został dofinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.