Konkurs dla uczniów oddziałów gimnazjalnych

W 150 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie I LO w Szczecinie zaprasza !!!

II EDYCJA KONKURSU CHEMICZNO-FIZYCZNY Z ELEMENTAMI WIEDZY O MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE DLA UCZNIÓW ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH

Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Kurier Szczeciński.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do wzięcia udziału w II edycji konkursu organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Motto II edycji konkursu brzmi:

„Nauka leży u podstaw każdego postępu, który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza cierpienie.”

Konkurs  jest kontynuacją edycji ubiegłorocznej i przeznaczony jest dla uczniów oddziałów gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zawiera pytania z zakresu chemii, fizyki a także życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. Jego celem  jest zarówno popularyzacja wiedzy o życiu, działalności i osiągnięciach naukowych Marii Skłodowskiej-Curie oraz ich współczesnym wykorzystaniu. Celem konkursu jest również podnoszenie poziomu nauczania przedmiotów przyrodniczych, pogłębianie zainteresowania naukami przyrodniczymi oraz ułatwienie  uczniom wyboru szkoły średniej.

Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie: ZOBACZ