Cenna lekcja historii

12-osobowy zespół naszej szkoły (uczniowie z klas I B, I D, I E, II C) wystąpił w ramach imprezy  pt. „Kalendarium Niepodległości”, zorganizowanej przez Organizacje Kombatanckie Szczecina oraz Stowarzyszenie „ Konie i Natura”. Spotkanie odbyło się w Starej Rzeźni na Łasztowni.

Uczniowie przedstawili etiudę słowno – muzyczną „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!”. W czasie spotkania,  wysłuchali również wykładów prof. Adama Makowskiego i Ewarysta Waligórskiego, a także aktywnie uczestniczyli w panelu dyskusyjnym z gośćmi spotkania – kombatantami zasłużonymi w walkach  o  niepodległość i suwerenność Polski.

Opracowała Ewa Smoleńska