Matematyka nocą

„Nocny maraton matematyczny” czyli zmagania uczniów zafascynowanych matematyką.

Po raz siódmy w Liceum Salezjańskim zorganizowano Nocny Maraton Matematyczny.                         W zmaganiach z „królową nauk” spotkały się drużyny naszego liceum, Technikum Łączności oraz gospodarzy. Aż 88 uczniów zgłosiło się do tego wydarzenia, z nich utworzono 8 drużyn. Naszą ekipę stanowili uczniowie klas II i III, a przewodziła im nasza nauczycielka matematyki pani Alina Szeloch.
Wydarzenie zaczęło się o godz. 19.00 i trwało aż do 01.00. Maraton nie polegał tylko na rozwiązywaniu zadań, ale również uczestnicy mogli pochwalić się kreatywnością w układaniu chwytliwych powiedzonek matematycznych. Wszyscy bawili się znakomicie pomimo późnej pory. Przedstawiciele naszej szkoły zdobyli I miejsce . II i III miejsce w kolejności zdobyła drużyna Zespołu Szkół Łączności i drużyna klas pierwszych Szkół Salezjańskich. Gratulacje!