Wizyta w Międzynarodowym Centrum Nowotworów

„Genetyka dla edukacji i rodziny” to temat konferencji i warsztatów, w których wzięli udział uczniowie kl. 1b i 2b wraz z nauczycielką biologii Agnieszką Milewską. Po wykładzie inauguracyjnym prof. Lubińskiego dotyczącym dziedziczenia nowotworów i odpowiedzialnych za nie mutacji, uczniowie dowiedzieli się również o możliwościach tworzenia diety spersonalizowanej na bazie własnej informacji genetycznej. Po Międzynarodowym Centrum Nowotworów dziedzicznych oprowadził nas dr Wojciech Kluźniak, gdzie uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach izolacji i namnażania DNA techniką PCR. Na koniec, pod kierunkiem dr Edyty Balejko, przygotowywaliśmy zdrowie koktajle Superfood. O wartości tych warsztatów dla uczniów świadczyć może fakt, iż budynek centrum opuściliśmy jako ostatni, wykorzystując każdą minutę na rozmowy pracownikami naukowymi. Sobotnie przedpołudnie obfitowało w bezcenne doświadczenia!