„Dziady cz.II” – spektakl plenerowy

W ramach Festiwalu „40 i 4”  zorganizowanego przez Stowarzyszenie Port Szczecin w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, na Cmentarzu Centralnym 4 listopada 2018 r. odbył się spektakl plenerowy „Dziady cz. II” według Adama Mickiewicza. Propozycja spektaklu stanowiła próbę ukazania wartości wielopokoleniowości, wielokulturowości i obrzędowości  – co w przekonaniu reżysera spektaklu – składa się na uniwersalny sens człowieczeństwa.

W przedstawieniu wystąpili więc przedstawiciele różnych pokoleń (od 10 do 85 roku życia), profesji (nauczyciele, aktorzy, pracownicy firm), a także emeryci, studenci, uczniowie szkół podstawowych (SP 56) i ponadpodstawowych (I LO). Główna sprawczyni tego zamieszania – pani Mirosława Piaskowska-Majzel – reżyser – podjęła się próby ukazania Dziadów właśnie w takim wymiarze.

Tak wielkie przedsięwzięcie wymagało zaangażowania wielu osób, które swoimi działaniami wyrazili  zbiorową solidarność z tym niezwykłym wydarzenie. Wszystkim i każdemu z osobna – serdecznie dziękujemy!

Filmowa relacja – Kurier Szczeciński – https://www.youtube.com/watch?v=7iLk2KntKqc&feature=player_embedded&fbclid=IwAR2PasfL-NSNAT0qsNC-D4eQ5a-zuBK7SlT91vpjD7pmu-zy4xP0k-peP2U