Obchody 100-lecia niepodległości

14.11.2018 r, nastąpiło uroczyste otwarcie szkolnej wystawy „Tamte dni”, przygotowanej z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

Uroczystość rozpoczęła etiuda słowno – muzyczna „ Polsko, ty zawsze wiernych synów miałaś”, w wykonaniu uczniów. Następnie odbyło się zwiedzanie wystawy. Ekspozycja została pomyślana, jako  ścieżka dydaktyczna: rozpoczęła się od obejrzenia repliki  XIX- wiecznego saloniku, w którym matka –Polka uczy swoje dzieci patriotyzmu , recytując razem z nimi „Katechizm polskiego dziecka”. Dalej możemy znaleźć planszę Ojcowie i matki niepodległości, mapę II Rzeczpospolitej, przy pomocy której uczniowie prelegenci opowiadali o kształtowaniu się polskich granic. Na koniec do obejrzenia jest plansza przedstawiająca osiągnięcia II RP. Dużą część wystawy zajmują eksponaty zgromadzone przez uczniów i nauczycieli. Można wśród nich zobaczyć: stary sierp, kołowrotek, rodzinne zdjęcia, kolekcję porcelany z początku XX wieku, a nawet guziki sanitariuszek z okresu I wojny światowej. za całe przedsięwzięcia odpowiadają nauczyciele historii: Ewa Smoleńska i Dariusz Szerszeń.