Polsko-niemiecki projekt

Polsko-niemiecki projekt „Zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą”
03.06. – 06.06.2019 w I LO w Szczecinie
. 🍎🍐🍒🥦🤸‍♀️🏄‍♀️🚴‍♀️

W dniach 03.06. – 06.06.2019. grupa uczniów z partnerskiej szkoły Gymnasium Carolinum z Neustrelitz przebywała wraz z opiekunem w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie.
Podczas spotkania młodzież realizowała projekt „Zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą”.
Podczas gry miejskej „Zdrowy Szczecin” zadaniem grup projektowych było odnalezienie i wykonanie dokumentacji zdjęciowej obiektów sportowych, sklepów i lokali ze zdrową żywnością w Szczecinie. Przy okazji uczniowie poznawali najciekawsze miejsca w naszym mieście.
Drugi dzień projektu spędziliśmy w Wolińskim Parku Narodowym, w którym razem z instruktorem odbyliśmy wędrówkę na wybrzeże klifowe, poznając florę i faunę wybrzeża Bałtyku. Udaliśmy się również do Zagrody Pokazowej Żubrów ”Żubrowisko”. Spacer po Międzyzdrojach, pyszne lody i relaks na plaży zakończyły nasz pobyt nad morzem.
Środowe przedpołudnie przebiegało pod znakiem zajęć ruchowych i kulinarnych.
Dzięki nauczycielom WF-u – paniom Monice Dąbrowskiej i Jadwidze Stąśkiewicz – bawiliśmy się świetnie tańcząc „Belgijkę” oraz rywalizując w różnych konkurencjach sportowych.
Następnie grupy projektowe przygotowały zdrowe sałatki z wcześniej zakupionych produktów.
Po wspólnym posiłku udaliśmy się nad Jezioro Głębokie, aby podczas pleneru malarskiego utrwalić piękno otaczającej nas naszej przyrody. Wspólne zajęcia zakończyliśmy ogniskiem na polanie sportowej.
W ostatnim dniu pobytu grupa polsko-niemiecka miała możliwość zwiedzić nową wizytówkę Szczecina – gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, po której oprowadzała nas p. Kamila Matczak.
Wspólny spacer po mieście zakończył rewizytę naszych przyjaciół z Neustrelitz.
Projekt został dofinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży przy Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.