III Turniej Debat Oksfordzkich

W dniach 3-4 grudnia w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie odbyły się zmagania drużyn w ramach kolejnej edycji Miejskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Nasze liceum reprezentowały dwie drużyny z Szkolnego Klubu Debat: grupa seniorów, w składzie: Diana Komorowicz (kl, 2D), Kamil Orzelski(kl. 3G), Noe Woźny (kl 3C) oraz Michał Niwa (kl. 2D); grupa juniorów (debiutująca) w całości z klasy 1 Dp: Maria Zarzycka, Agnieszka Kowalczyk, Zofia Junak i Anna Sejnowska oraz rezerwowy zawodnik Evanegelos Ewangelu z kl. 1B. Zawodnicy debatowali na tematy, wymagające wiedzy z wielu dziedzin. Wśród tematów były m.in.: Powinien obowiązywać zakaz wnoszenia telefonów komórkowych do sal szkolnych lub Turcja jest większym zagrożeniem dla obecnego ładu geopolitycznego niż Rosja.
Obie grupy walczyły bardzo dzielnie!