Komunikat

Droga społeczności I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie‼️ Przeczytajcie uważnie.
Idąc za zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, Dyrekcja i nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby ten trudny czas nie był w sensie edukacyjnym czasem straconym. W wielu przypadkach dostaliście już pierwsze wytyczne drogą mailową, czy poprzez strony internetowe
. ✅Dodatkowym narzędziem przygotowanym specjalnie do edukacyjnego kontaktu jest platforma elearningowa oparta na programie Moodle. Prawdopodobnie wielu z Was miało już z nią styczność. Na tej właśnie platformie nauczyciele będą Wam sukcesywnie przygotowywać i udostępniać kolejne materiały do pracy w domu.
Platforma elearningowa znajduje się pod adresem:
jedynka.szczecin.pl

✅Prosimy, aby każdy z Was zalogował się na Platformie jako GOŚĆ.
Dzięki temu będziecie mieć szybki dostęp do materiałów tam zgromadzonych, a jednocześnie unikniemy znacznego obciążenia serwera niepotrzebnymi danymi.
✅Dalej sprawa jest bardzo prosta.
Wybieracie przedmiot, swoją klasę i nauczyciela. Po kliknięciu na odpowiedni link zostaniecie przeniesieni do przygotowanych materiałów. Zapoznajcie się z nimi uważnie. Część z nich wymaga wydrukowania lub wypełnienia elektronicznego. Część, to polecenia odwiedzenia odpowiednich stron internetowych i przygotowania pracy, czy odpowiedzi w dowolnym edytorze tekstu.
✅Dalej postępujcie zgodnie ze wskazówkami. Przygotowane materiały (pliki, skany, a nawet zdjęcia ekranu zrobione telefonem) należy wysłać na wskazany w materiale adres mailowy nauczyciela. To wszystko.
Pamiętajcie, że aktualna przerwa w chodzeniu do szkoły, to nie jest czas nadzwyczajnych ferii, czy wakacji. Tylko od Was zależy, czy czas ten nie będzie stracony.
Maturzyści – pamiętajcie, że terminy egzaminów na ten moment są zachowane, tak wiec nic się nie zmieniło. Pracujecie i przygotowujecie się dalej. Paradoksalnie macie więcej czasu, bo nie tracicie go na dojazdy. Wykorzystajcie go dobrze.
W nadziei na szybkie spotkanie pozostajemy w elektronicznym kontakcie.
Pozdrawiamy Was serdecznie.
Bądźcie bezpieczni.
Dyrekcja i nauczyciele I LO