Erasmus+

W dniach 23-27.05.22 uczniowie klasy II D wzięli udział w projekcie Erasmus „Sui palchi di scuola” w słonecznej Altamurze, znajdującej się w południowej części Włoch.
Mieli okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych pod okiem włoskiego nauczyciela – Alessandro Fiorella. Udało im się wystawić 2 sztuki, z których jedną na rzecz festiwalu – „Orfeusz i Eurydyka”, wyreżyserowanego przez absolwentkę naszej szkoły, Zofię Kuźmę. Oprócz tego mieli okazję zwiedzić pobliskie miasto – Materę, zachwycające swoją architekturą. Niektórzy uczniowie byli goszczeni u włoskich rodzin, co jeszcze bardziej pogłębiło ich kontakt z tamtejszą kulturą.
Dni podczas projektu mijały szybko i były bardzo męczące, pozostawiły jednak wiele wspomnień oraz satysfakcji widocznej na twarzach samej młodzieży. 😁 Powstało wiele międzynarodowych przyjaźni, które – mimo odległości – mają szansę przetrwać drogą internetową.
Opracowały Julia Głowacka i Julia Romer 2d