Uroczyste zakończenie projektu „Upamiętnić ludzi – młodzież tworzy przyszłość”

W dniach 30 – 31 maja 2022 r. miało miejsce uroczyste zakończenie pilotażowego projektu „Upamiętnić ludzi – młodzież tworzy przyszłość”, realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie ze szkołą partnerską Gymnasium Carolinum w Niemczech.                         
Celem projektu było opracowanie oraz upamiętnienie osób represjonowanych przez Niemcy hitlerowskie, które nie funkcjonują na kartach historii pisanej. Polscy uczestnicy wybrali byłych więźniów obozów koncentracyjnych, małżeństwo Romanę i Krzysztofa Wilkowskich z Wolina. 
Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą bohaterów projektu, która zawisła na fasadzie Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.
Ponadto w Dworku Wolińskim – Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz w Muzeum Narodowym w Szczecinie  Centrum Dialogu Przełomy odbył się wernisaż wystawy i promocja publikacji „Ocalić od zapomnienia” przybliżającej losy naszych bohaterów oraz projekcja filmu o całym przedsięwzięciu.

Reportaż i rozmowę o projekcie „Upamiętnić ludzi – młodzież tworzy przyszłość” można wysłuchać na stronie internetowej Radio Szczecin:

https://radioszczecin.pl/395,3306,upamietnic-ludzi-mlodziez-tworzy-przyszlosc-repo#allphoto-4

Wszystkie działania związane z projektem zostały  dofinansowywane ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.