Niecodzienne odwiedziny

7 lutego 2023 r. znany polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Wojciech Wysocki odwiedził I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.  Były to niezwykłe odwiedziny, gdyż trzeba wspomnieć, że ten artysta jest absolwentem popularnej „Jedynki”.
Aktor odwiedził Szczecin, by spotkać się z uczniami klas teatralnych I Liceum Ogólnokształcącego. Pan Wojciech zaprezentował przed uczniami monodram pt. „Życiorys”, w którym połączył wybrane utwory Zbigniewa Herberta, które stanowiły opowieść o życiu człowieka od narodzin aż do śmierci.
Występ artysty został przyjęty entuzjastycznie i zakończony owacjami na stojąco. Mamy nadzieję, że to początek dalszej współpracy z klasami teatralnymi naszego liceum. Po wysłuchaniu monodramu, uczniowie mieli też niebywałą okazję porozmawiać z aktorem i zadać mu kilka pytań dotyczących jego pracy, jak i szkolnych wspomnień.
(Foto: Kurier Szczeciński)