Teatralnie na festiwalu

W dniach 28.05.2024 – 01.06.2024 uczniowie klasy 3d (2), 2d (9) oraz 2h (4) wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatru Szkolnego w Ostuni (Apulia-Wlochy).
Spektakl pt. „Nie-rzeczywistość” S.Mrozka, w reżyserii prof. W. Piaseckiego spotkał się z żywą reakcja widzów otrzymując wyróżnienie za żywiołowa interpretację utworu, wyjątkowa spójność oraz za różnorodność środków wyrazu (autorskie). Pomimo różnic językowych przekaz dotyczący współczesnej młodzieży, pokazanej w sposób sarkastyczny i karykaturalny dotarł do odbiorcy. S. Mrożek w tym utworze uwydatnił cechy młodych przekonanych o własnej doskonałości, którzy boleśnie zderzają się z rzeczywistością. Przekonują się o tym, że zanim wyrusza na podbój świata powinni najpierw pomyśleć o solidnym wykształceniu oraz praktycznym przygotowaniu do prawdziwego życia.

Oprócz części teatralnej, młodzież miała również okazję poznać Ostuni (białe miasto) położone na wzgórzu, które przed laty było oczkiem w głowie Królowej Bony. Podziwiali tam Piazza della Liberta’ z Bazylika Wniebowzięcia Marii Panny oraz czarujące wąskie uliczki.

Najważniejsza atrakcją tego pobytu pozostają zawarte przyjaźnie podczas wspólnych tańców, śpiewu, wymiany doświadczeń i nauki słówek.