Wizyta w partnerskiej szkole

W dniach 12.03. – 15.03.2019 grupa  uczniów wraz z opiekunami – Dorotą Jardzioch i Jolantą Leśnik – przebywała z czterodniowa wizytą w partnerskiej szkole Gymnasium Carolinum w Neustrelitz.

Podczas spotkania młodzież z Polski i Niemiec  realizowała projekt „Zdrowy tryb życia”.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzyczno- sportowych „drum alive”, brali udział w kreatywnych warsztatach na temat zdrowego żywienia,  w kilkuosobowych mieszanych zespołach tworzyli kolaże dotyczące zdrowego trybu życia, opracowywali listy zakupów, wspólnie przyrządzali i spożywali nie tylko zdrowy, ale i bardzo smaczny  posiłek.

W czasie pobytu młodzież  miała możliwość zapoznać się z historią,  najciekawszymi osobliwościami tego miasta (min. byłe więzienie Stasi) oraz szkołą partnerską. Niewątpliwą atrakcją było uczestnictwo w szkolnej imprezie KuMuLi ( Kultur Musik Literatur), podczas której podziwiała  występ szkolnego zespołu artystycznego oraz utalentowanych uczniów i ich prace.

W programie znalazł się również całodniowy wyjazd do Berlina, podczas którego grupa polsko-niemiecka miała możliwość odwiedzić dzielnicę Kreuzberg z  Halą Targową, której wizytówką są regionalne, ekologiczne i zdrowe  towary i potrawy, a następnie pograć w siatkówkę plażową w Beachhalle indor.

Dzięki zamieszkaniu u rodzin w domach możliwe były bliższe kontakty z gospodarzami i nawiązanie przyjaźni. Również podczas zwiedzania, w czasie wolnym jak też wspólnych posiłków młodzież miała okazję do integracji, bliższego poznawania się, poruszania różnych tematów, wymiany poglądów oraz doskonalenia umiejętności językowych.

Czekamy na rewizytę naszych przyjaciół z Neustrelitz w czerwcu tego roku.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków  PNWM Euroregionu Pomerania.